Haberler

YENİ RAPID RAPTOR SERİSİ K 2016'DA SERGİLENECEK

YENİ RAPID RAPTOR SERİSİ K 2016'DA SERGİLENECEK

RAPID GRANULATOR AB

BASIN BİLDİRİSİ

RAPID yeni seri plastik parçalayıcıları ( shredders ) piyasaya sundu. – RAPTOR SERİSİ

Bredaryd, İsveç – 6 Eylül 2016 – Plastik parça kırma teknolojileri uzmanı Rapid Granulator yeni seri plastik parçalayıcıları ( shredders ) tanıtıyor : Raptor Serisi. Modüler bir  dizayna sahip yeni seri parçalayıcılar ilk defa “Open-Hearted” konseptiyle piyasada yer almaktadır. Ayrıca göze çarpan diğer özelliklerinden bazıları, benzersiz kesim teknolojisi, geriye doğru açılabilen giriş ağzı ve kırma makinasıyla entegre olabilen dizaynıdır.  Raptor serisi parçalayıcılar ( shredders ) 70 yıllık bilgi birikiminin sonucunda verimliliği maksimize etmek ve işletme maliyetini minimuma indirmek amacıyla ortaya çıkan aklın  ürünüdür. K-2016 ( Dusseldorf ) fuarında Raptor serisi parçalayıcılar Rapid standında görülebilecektir. ( Salon 9, Stand E19 ).

“Raptor serisi,  parçalayıcı ve kırma makinası özelliklerini içeren hibrit bir sistem, parçalayıcıların ağır yükleri kırma teknolojisi ile kırma makinalarının “Open-Hearted” konseptini aynı anda sunabilmektedir. Bu sayede, kullanımı , bakımı ve temizliği kolay ve hızlı olmaktadır.” Rapid Global Satış ve Pazarlama Müdürü Bengt Rimark “ Raptor serisi, plastik üreticileri için önem arz eden başlıca konular olan  kolaylık ve minimum işletme maliyetleri için, her bir detaya %100 odaklanarak geliştirilmiştir. Rapid olarak aynı anda hem parçalayıcı hem de kırma makinası ürettiğimiz için müşterilerimizin isteklerine göre, terzi usulü tam onlara uyacak şekilde geri dönüşüm sistemleri üretebilmekteyiz.”

Rapid’in “Open-Hearted” dizaynı ile Raptor serisinde, rotora, kesme yuvasına oldukça hızlı ulaşılabilmektedir. Bu temizleme ve servis sürelerini kayda değer miktarda düşürmektedir. Ön kapak yandan menteşelidir, kontrolsüz bir şekilde rotora ve kesme yuvasına ulaşılması imkansızdır. Sadece ön kapak açıldığı takdirde, giriş ağzı geriye doğru açılabilmektedir.

Rapid,  Raptor’un36 farklı kombinasyonu ile farklı birçok uygulama için müşterilere çözüm sunmaktadır. Modüler sistemde 2 farklı çap ve giriş ağzı mevcuttur.( 800mm ve 1350mm).Malzemeyi rotora itmek için 2 farklı sistem mevcuttur – FlexiPUSH ve PowerPUSH. PowerPUSH uzatılmış itici sistemine sahiptir. ( PowerPUSH-XT); ayrıca 3 farklı kesim sistemi mevcuttur; Quad Cut, Claw ve Power Wedge.

Temel anlamda işletme maliyetleri kolaylık ve hız olarak  tanımlanabilir.; oldukça kısa temizleme ve bakım süreleri Raptor sağladığı önemli avantajlardandır.. Rotor durduktan sonra 1 dakika içerisinde makine açık konuma getirilebilmektedir. Makine açıldıktan sonra tüm bağlantı elemanlarına dışarıdan havalı sökme aletleri ile  ulaşılabilmektedir. "Open-Hearted" dizaynı sayesinde kontaminasyona neden olabilecek tüm parçalar rahatlıkla görünebilmektedir.

Eğimli giriş ağzı elektrikli kriko ile açılmaktadır, elek ve malzeme haznesi tek operatör tarafından kaldırılabilmektedir. Özel tasarım malzeme haznesi sayesinde, hiçbir bir vida yerinden çıkarmadan elek ve hazne rahatlıkla kayarak yerlerinden çıkmaktadır. Aynı şekilde ön kapağı açmak ve rotor döndürmekte rahattır. İç kısma görünürlüğü arttırmak amaçlı opsiyon olarak ışık konabilmektedir.

FlexiPUSH pnömatik bir iticidir ve hacimli malzemeler gibi temel uygulamalar için yeterlidir. Örnek olarak 1200L IBC verilebilir. Hidrolik olan PowerPUSH itici sistemi, film ve levha uygulamaları için kullanılabilir. Kesme yuvası özel dokulu yapısı sayesinde, malzemenin yapışması ya da iticinin dışına doğru ilerlemesi engellenir. Ayrıca 5 derecelik açı ile sıvıların boşaltılması sağlanır.

Eşsiz Quadcut tasarımlı bıçaklar sayesinde genel atık plastik parçaların kırılmasında, bıçakların dört tarafının da kullanılmasına olanak sağlanır. Kesme sistemi ve bıçakları rotora sabitleme sistemi yüksek kararlılığa ve dayanıklılığa sahiptir. Bıçaklar aşınabilir pullar ile desteklenerek rotora sabitlenmiştir. Bu sayede bıçaklar ile kesme yuvası arasında plastik malzeme sıkışması  engellenir.

Raptor serileri MCB ( Mineral Kompozit Şase ) ile birlikte piyasaya sunulmaktadır.  MCB ile kullanım sırasında düşük stres ve titreşim olur. Makinanın yere daha iyi oturması ve ağırlık merkezinin düşürülmesi sağlanır.

Raptor serisi DUO konseptinde kendisine özellikle entegre edilebilecek şekilde dizayn edilmiş Rapid kırma makinasıyla beraber çalışabilir.

RAPİD GRANULATOR HAKKINDA

Rapid Granulator A.B 1942 yılında Bredaryd,İsveç’te kurulmuştur. Üretiminin %97’sini ihraç etmektedir. Global satış ve servis ağını desteklemek üzere direkt merkeze bağlı Dünya genelinde ofisleri vardır; Cranberry Township ( PA ) USA, Şangay, Çin, Avustralya, İtalya, Fransa, Almanya. Aynı zamanda Dünya çapında 90 kadar mümessil ve iş ortağı ile birlikte çalışmaktadır.

Şimdiye kadar 5 kıtada 100.000 adet  kadar kurulan makine/sistem ile plastik artıkları, son kullanıcı artıkları ve endüstriyel artıkların geri dönüşümünde kendi alanında Dünya lideri pozisyonunda yer almaktadır.  www.rapidgranulator.com

Rapid, 133 adet şirket ile 28 ülkede faaliyet gösteren LIFCO AB grubunun bir parçası olmaktadır. LIFCO AB için detaylı bilgi www.lifco.se

Rapid resmi Türkiye temsilcisi BARLO PLASTİK A.Ş.  Detaylı bilgi www.barloplastik.com

Yukarı Çık